Karta kredytowa

Pozabankowa karta kredytowa – nowy trend?

Porady
20 Marca 2019
Udostępnij

Niespodziewane wydatki zawsze stawiają nas w niezręcznej sytuacji, szczególnie gdy nasze konto osobiste świeci pustkami. Często inwestycji nie możemy odłożyć w czasie, a banki niechętnie udzielają szybkich pożyczek – zwłaszcza jeśli jesteśmy już zadłużeni. To jeden z powodów, dla których pozabankowa karta kredytowa staje się coraz popularniejsza, a liczba klientów korzystających z takiego rozwiązania stale rośnie.

Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa działa nieco inaczej niż zwykły kredyt gotówkowy. Wsparcia finansowego nie otrzymujemy jednorazowo - jest nam przyznawany pewien odnawialny limit, z którego możemy korzystać wedle naszych potrzeb. To wygodne rozwiązanie, które pozwala nam skorzystać z dodatkowej gotówki wtedy, kiedy jest to konieczne – bez żmudnego wypełniania wniosków, oczekiwania na decyzję kredytową czy wreszcie przelania środków na nasze konto osobiste. Całą procedurę przechodzimy tylko raz – w momencie wyrabiania karty kredytowej. Co pewien czas musimy dokonywać spłaty zobowiązania, ale mamy do dyspozycji okres bezodsetkowy, który wynosi z reguły kilkanaście dni od momentu zapożyczenia się. Jak spłacić kartę kredytową? Wystarczy dokonać przelewu na wskazane konto.

Darmowa karta kredytowa to w dzisiejszych czasach rzadkość. Często musimy zapłacić pieniądze za jej wyrobienie lub co miesiąc uiszczać nałożoną opłatę za możliwość korzystania z niej. Inną wadą tego rozwiązania jest ograniczony dostęp do kart kredytowych dla osób zadłużonych w banku lub nieposiadających odpowiedniej zdolności kredytowej. Stąd coraz więcej osób decyduje się na pozabankową kartę kredytową bez BIK-u.

Karta kredytowa dla zadłużonych – czy to możliwe?

Banki sprawdzają swoich klientów w BIK, badają ich zdolność kredytową oraz oceniają możliwość spłaty przez nich zobowiązań. Jeśli cokolwiek wzbudzi ich podejrzenia, możemy spodziewać się odmowy otrzymania takiego produktu. Nieco inne procedury stosują firmy finansowe, które oferują pozabankowe karty kredytowe. Patrzą na klientów łaskawszym okiem, często nie sprawdzają ich w Biurze Informacji Kredytowej. To sprawia, że produkt jest dostępny dla większego grona odbiorców. Jeśli interesuje nas otrzymanie karty kredytowej bez zaświadczeń, to dostaniemy ją tylko w takich instytucjach. Otrzymaną kartą możemy płacić w sklepie, wypłacać gotówkę z bankomatu czy robić zakupy online - tak jak tradycyjną kartą. Jak płacić kartą kredytową przez Internet? Wystarczy wybrać taką opcję w momencie płacenia za towar i wprowadzić numery identyfikacyjne karty. Produkt również posiada okres bezodsetkowy, a co najatrakcyjniejsze dla klientów – późniejsze oprocentowanie jest często niższe, niż to oferowane przez banki.

Karta kredytowa od ręki online – trend stale rośnie

Takie karty kredytowe bez zaświadczeń mają wiele zalet, dzięki czemu liczba osób z nich korzystających stale rośnie. Wybierając konkretny produkt, zwróćmy uwagę, czy:

  • można starać się o kartę kredytową bez BIK online,
  • jak długo trwa decyzja o przyznaniu i czy można korzystać z karty kredytowej od ręki,
  • jest to darmowa karta kredytowa, jeśli nie będziemy z niej korzystać,
  • możemy zmieniać przyznany limit kredytowy i jaka jest maksymalna kwota zobowiązania.

  Nie zapominajmy także, że zaciągnięcie tego typu zobowiązania nie obniży nam zdolności kredytowej dla banku, dzięki czemu możemy bez przeszkód starać się o zwykły kredyt gotówkowy, samochodowy czy hipoteczny.

  Pozabankowa karta kredytowa podbija polski rynek finansowy. Nic dziwnego – korzyści jest sporo, a ryzyko identyczne, jak w przypadku produktów bankowych. Tak też powinniśmy ją traktować. Jako elastyczniejszą i atrakcyjniejszą alternatywę dla pożyczek czy linii kredytowych udzielanych przez banki.