4 rzeczy, które warto wiedzieć, zanim sięgniesz po szybki kredyt

4 rzeczy, które warto wiedzieć, zanim sięgniesz po szybki kredyt

Porady
14 Października 2021
Udostępnij

W dzisiejszych czasach, kiedy istnieje wiele firm oferujących szybkie kredyty bez żadnych zaświadczeń, pożyczyć pieniądze jest stosunkowo łatwo. Po spełnieniu minimum formalności gotówka może się znaleźć na naszym koncie nawet w ciągu zaledwie 15 minut. I to bez wychodzenia z domu, ponieważ można wypełnić wniosek o pożyczkę online. Jednak podczas starania się o szybki kredyt gotówkowy trzeba mieć na uwadze to, że trzeba będzie go później spłacać. O czym zatem warto pamiętać, aby nie popaść w jeszcze większe tarapaty finansowe, które mogą się pojawić, gdy nie będziemy mieli środków na spłatę zadłużenia?

Jak się przygotować do wzięcia szybkiego kredytu?

W życiu każdego z nas zdarzają się różne sytuacje, w których pilnie potrzebujemy dodatkowej gotówki. Wtedy bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem staje się szybki kredyt przez Internet, ponieważ weryfikacja trwa dosłownie kilkanaście minut, po których otrzymujemy informację, czy wniosek został zaakceptowany i możemy spodziewać się udzielenia wsparcia finansowego. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji, z którymi warto się zapoznać, zanim sięgniemy po szybki kredyt online.

  • Pożycz tyle, ile potrzebujesz

Zanim rozpoczniemy starania o szybki kredyt gotówkowy, najpierw powinniśmy obliczyć, ile dodatkowych środków potrzebujemy. Oczywiście zawsze należy do tego doliczyć niewielki procent, jako tzw. zabezpieczenie. Nie warto natomiast brać dużo wyższego kredytu, niż w danym momencie jest to niezbędne, ponieważ pieniądze mogą szybko "rozejść się" na rzeczy, które nie są nam niezbędne, a później może pojawić się problem ze spłatą należności.

  • Przemyśl, na jaką wysokość rat możesz sobie pozwolić

Aby uniknąć sytuacji, gdy nie będzie nas stać na terminową spłatę raty kredytu, już w momencie, gdy składamy wniosek o pożyczkę online, powinniśmy założyć maksymalną kwotę, którą jesteśmy w stanie wygospodarować z domowego budżetu na spłatę kredytu. Jeśli okaże się, że kwota przewyższa nasze możliwości, wtedy warto zastanowić się, czy nie powinniśmy zmniejszyć kwoty pożyczki lub wynegocjować dłuższy okres spłaty zadłużenia - tym samym będzie więcej rat, ale na mniejsze kwoty.

  • Przeanalizuj swoją historię kredytową

Przyznanie szybkiego kredytu w dużej mierze zależy od naszej historii kredytowej. Jeżeli w ostatnim czasie mieliśmy zobowiązania wobec instytucji finansowych, które udzieliły nam pożyczki bądź kredytu i nie udawało nam się uiszczać rat w terminie lub – co gorsza – nadal mamy zaległości w opłatach, to niestety możemy spodziewać się tego, że otrzymamy decyzję odmowną. Dlatego tak ważne jest, żeby pożyczki pozabankowe online brać w takich kwotach, jakie z pewnością będziemy w stanie terminowo spłacać. W innym razie pożyczkodawca znajdzie o nas zapis w Biurze Informacji Kredytowej, co może przekreślić nasze szanse na dodatkową gotówkę, wtedy gdy będzie ona pilnie potrzebna na nieprzewidziane wydatki.

  • Znajdź idealną ofertę dla siebie

Będąc zainteresowanym wzięciem kredytu, warto prześledzić oferty, jakie znajdują się na rynku, aby na tej podstawie wybrać tę, która okaże się dla nas najbardziej atrakcyjna. Następnie powinniśmy zapoznać się z opiniami o instytucji, w której będziemy chcieli ubiegać się o kredyt, dokładnie przeczytać umowę i zasięgnąć informacji, czy nie ma żadnych dodatkowych kosztów.

Karta kredytowa od ręki na dogodnych warunkach

Wśród różnych możliwości na szybkie uzyskanie dodatkowej gotówki, godna uwagi jest karta kredytowa Cardina, na którą przyznawany jest określony limit, który mamy do wykorzystania w danym miesiącu. Po jego upływie otrzymujemy zestawienie wypłat oraz informację, że w ciągu czternastu dni musimy dokonać spłaty kwoty minimalnej - pozostałą kwotę można uregulować w późniejszym czasie. Istotne jest też to, że limit jest odnawialny, a zatem z dostępnych na karcie środków możemy korzystać. Kartą możemy płacić na różne sposoby: dokonując płatności przez internet, płacąc nią w sklepach czy wypłacając gotówkę w każdym bankomacie na świecie, który oznaczony jest logo MasterCard. Warto podkreślić, że Cardina to karta kredytowa całkowicie online, będąca prostym i szybkim sposobem na dodatkową gotówkę. W jaki sposób otrzymujemy kartę? Przychodzi ona pocztą na wskazany we wniosku adres, przy czym, jeżeli pieniądze są nam pilnie potrzebne, to starając się o kartę kredytową, możemy zaznaczyć we wniosku, że część limitu chcemy otrzymać przelewem na konto. Wtedy gotówka trafia do nas w ciągu jednego dnia roboczego.

Szybki kredyt gotówkowy to często jedyne koło ratunkowe w sytuacjach, gdy czekają nas nagłe wydatki. Ale starając się o taki kredyt, warto być ostrożnym i nie przeszacować swoich możliwości spłaty. Jednym z nowoczesnych i atrakcyjnych rozwiązań jest pozabankowa karta kredytowa Cardina, która zapewnia stały dostęp do przyznanego limitu, z którego korzystamy wtedy, gdy jest to konieczne.