5 powodów, dlaczego warto wybrać pożyczkę online

Porady
12 Maja 2021
Udostępnij

Nieprzewidziane wydatki mogą Cię zaskoczyć w każdej chwili. Nie zawsze jednak dysponujesz odpowiednią kwotą na ich pokrycie. Co wówczas? Wygodnym i bezpiecznym sposobem są pożyczki online. Dzięki nim szybko pokryjesz koszty zakupu pralki czy naprawy samochodu. Dowiedz się, dlaczego wnioskowanie o tego typu pożyczki jest dobrym rozwiązaniem.

Dodatkowy budżet na nieprzewidziane wydatki

Pożyczkę online możesz spożytkować na dowolny cel. Z tego powodu są dobrym wyborem do sfinansowania pozabudżetowych wydatków. Pieniądze otrzymujesz zazwyczaj natychmiast po uzyskaniu pozytywnej decyzji.

W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się pozabankowe karty kredytowe. Wniosek o kartę musisz złożyć raz a z przyznanego limitu możesz korzystać w razie potrzeby. W ten sposób możesz pokryć dodatkowe koszty naprawy samochodu czy zakupu sprzętu AGD bez ponownego składania wniosku o pożyczkę.

Bez wychodzenia z domu

Aby złożyć wniosek o pożyczkę online, nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że wybierzesz odpowiadający Ci produkt finansowy i wypełnisz niezbędne formularze. Zarówno składanie wniosku, jak i przekazanie decyzji odbywa się drogą internetową. Możesz więc złożyć wniosek w dowolnym dla siebie momencie. Nie musi być to uzależnione od godzin pracy danej placówki bankowej czy instytucji pozabankowej.

Po uzyskaniu decyzji kredytowej środki zostają przelane na Twoje konto bankowe. W przypadku karty kredytowej online przy składaniu wniosku możesz poprosić o natychmiastowe przelanie 80% przyznanego limitu na konto. Nie musisz więc czekać, aż karta wraz z numerem PIN przyjdzie do Ciebie pocztą, aby skorzystać z przydzielonego limitu. 

Bez skomplikowanych formularzy i dokumentów

Złożenie wniosku o pożyczkę online nieobarczone jest nadmiarem formularzy i dokumentów. Przy składaniu wniosku przygotuj swój dowód osobisty, ponieważ będą wymagane dane, które są na nim zawarte.

Nie musisz przesyłać zaświadczeń z pracy czy innych dokumentów świadczących o Twojej wypłacalności. Weryfikacja tych danych odbywa się online. Niektóre instytucje mogą wymagać jedynie przesłania wyciągu bankowego lub przelania jednorazowej niewielkiej kwoty w celu weryfikacji danych.

Jak jest w przypadku karty kredytowej Cardina? Bez zaświadczeń i bez dodatkowych wyciągów z konta możesz złożyć wniosek o kartę kredytową. Wystarczy, że wypełnisz podstawowy formularz danych osobowych. Do ich uzupełnienia będziesz potrzebować dowodu osobistego i numeru konta bankowego. Po wypełnieniu formularza Twój wniosek zostanie wstępnie zweryfikowany. Następnie otrzymasz na E-mail oraz SMS indywidualny link do potwierdzenia danych oraz akceptacji umowy za pomocą Kontomatik.

Szybka decyzja

Po złożeniu wniosku o pożyczkę online nie musisz czekać długich tygodni na decyzję. W przypadku tego typu produktów finansowych cały proces jest często zautomatyzowany i nie zależy od pracownika danego banku czy instytucji pozabankowej. Z tego powodu cała procedura jest o wiele szybsza i wygodniejsza.

Decyzje o przyznanym kredycie dostajesz niemal natychmiast niezależnie od tego, czy jest pozytywna, czy nie. Informacja jest przesyłana przez Internet drogą mailową lub telefoniczną. Dzięki temu od razu wiesz, czy będziesz w stanie zapłacić za nieprzewidziany wydatek. W przypadku pozabankowej karty kredytowej Cardina wraz z decyzją otrzymasz informację o przyznanym limicie na kartę. Jego wysokość zależy od Twojej zdolność kredytowej. Jednak minimalna kwota wynosi 600 zł. 

Wygodna spłata

Pożyczki online udzielane są przez banki i instytucje pozabankowe. Możesz wybierać spośród wielu produktów finansowych i dopasować ich zasady do własnych możliwości i preferencji. Poszczególne pożyczki mogą różnić się wysokością pożyczanej kwoty i sposobami jej spłaty. Niektóre z nich oferują wygodną spłatę ratalną, inne wymagają całkowitej spłaty pożyczonej kwoty w ciągu miesiąca lub dwóch. Od Ciebie zależy, który sposób spłaty jest wygodniejszy i mniej obciążający domowy budżet.

Elastyczne warunki spłaty ma również pozabankowa karta kredytowa Cardina. Jedynym warunkiem jest comiesięczne przelanie minimalnej kwoty spłaty. Określana jest ona indywidualnie, a jej wysokość znajdziesz w comiesięcznym zestawieniu operacji. Dzięki temu nie jesteś ograniczony ratami o stałej wysokości. Jeśli chcesz, w danym miesiącu możesz przelać na kartę jedynie minimalną kwotę, a w kolejnych większą, w zależności od swoich aktualnych możliwości finansowych.

Pożyczki online są wygodnym i szybkim sposobem na uzyskanie dodatkowej kwoty pieniędzy. Sprawdzają się szczególnie w sytuacjach nagłych i niespodziewanych. Nie musisz wychodzić z domu, aby złożyć wniosek. Nie potrzebujesz również pliku dokumentów potwierdzających Twoją zdolność kredytową. Z kolei decyzję otrzymujesz szybko i przez Internet. Prawda, że wygodnie?