Kredyt czy pozabankowa karta kredytowa - co warto wiedzieć?

Kredyt czy pozabankowa karta kredytowa - co warto wiedzieć?

Porady
16 Września 2021
Udostępnij

Kredyt to zobowiązanie finansowe, które musimy terminowo spłacać, żeby nie znaleźć się na liście dłużników. Dlatego też decyzja o jego zaciągnięciu nie powinna być podejmowana pod wpływem chwili. Zanim podpiszemy umowę kredytową, powinniśmy dobrze przeanalizować swoją sytuację finansową, ocenić możliwości spłat, a także odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dodatkowa gotówka na pewno jest nam potrzeba. Jeśli tak, wtedy musimy znaleźć najlepszą ofertę z tych, które są dostępne na rynku. Dlaczego korzystną opcją może okazać się pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa kontra kredyt

Niespodziewane wydatki zdarzają się każdemu. W sytuacji, gdy zepsuje nam się lodówka, pralka, albo awarii ulegnie nasz samochód, to jeśli nie mamy żadnych oszczędności, wtedy kredyt może być naszym wybawieniem. Tradycyjne kredyty bankowe zazwyczaj polegają na tym, że otrzymujemy określoną sumę gotówki, którą następnie co miesiąc będziemy spłacać z doliczonym oprocentowaniem. W efekcie oddajemy więcej, niż pożyczyliśmy, i musimy pamiętać o tym, żeby w terminie uiścić pełną kwotę do spłaty. Inaczej instytucja zacznie nam naliczać odsetki. Biorąc to wszystko pod uwagę, elastycznym i korzystnym rozwiązaniem jest pozabankowa karta kredytowa Cardina, z której korzystamy wtedy, gdy tego potrzebujemy, a zadłużenie spłacamy w wyznaczonym terminie w całości lub tylko jej minimalną wartość, podczas gdy resztę wyrównujemy w późniejszym czasie.

Pozabankowa karta kredytowa – czym się kierować przy wyborze?

Dokonując analizy produktów kredytowych, jakie znajdują się w ofercie instytucji pożyczkowych, na pewno należy szczególnie przyjrzeć się temu, jak wygląda spłata zobowiązania – czy raty są stałe, czy rosnące bądź malejące, jakie jest oprocentowanie kredytu oraz prowizja. Kolejną ważną kwestią, nad którą musimy się zastanowić, jest wysokość kredytu. Im będzie on większy, tym wyższe będą miesięczne raty. Jak już wspomniano, atrakcyjną formą tzw. zastrzyku gotówki jest karta kredytowa Cardina. Idealna na nagłe, nieprzewidziane wydatki, typu zakup nowego sprzętu RTV i AGD czy naprawa samochodu. Otrzymane środki możemy wydać na co tylko mamy ochotę, w tym na wymarzone wakacje. Minimalna kwota, o jaką możemy się ubiegać wynosi 600 zł, natomiast maksymalna 5000 zł. Wysokość limitu, jaki zostanie nam przyznany, uzależniony jest od zdolności kredytowej.

Co będzie nam potrzebne, żeby móc się starać o pozabankową kartę kredytową?

Tak naprawdę musimy spełnić pięć warunków, takich jak:

  • wiek od 25 do 65 lat,
  • obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej,
  • aktywny rachunek bankowy,
  • aktywny telefon komórkowy,
  • brak zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych.

Jeżeli gotówka jest nam potrzebna natychmiast, wtedy podczas wypełniania wniosku o kartę kredytową musimy zaznaczyć, że chcemy otrzymać przelew FastCash. Dzięki temu nawet 80% przyznanego limitu otrzymamy na podany numer konta w ciągu jednego dnia roboczego. Pozostałe środki będą dostępne na karcie Cardina, która zostanie przesłana tradycyjną pocztą. Kartą możemy płacić za transakcje internetowe, płacić nią zbliżeniowo, z wykorzystaniem PIN-u, jak również możemy wypłacać dostępne środki w bankomatach na całym świecie, które oznaczone są logo MasterCard.

Jak spłacić kartę kredytową Cardina?

Co miesiąc na nasz adres mailowy lub korespondencyjny będą przychodziły rozliczenia, w których znajdzie się informacja o tym, jaka kwota limitu została wykorzystana, do kiedy musimy wpłacić kwotę minimalną. Decyzja o tym czy spłacimy całość zadłużenia czy tylko wpłatę minimalną – zależy wyłącznie od nas i naszych możliwości finansowych. Warto pamiętać że z dostępnych na karcie środków możemy korzystać jeśli tylko będzie taka potrzeba. Nie bez znaczenia dla osób ubiegających się o kredyt jest to, że pozabankowa karta kredytowa może stanowić zabezpieczenie na tzw. czarną godzinę. Uzyskanie karty nie jest skomplikowane, ponieważ wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej, dzięki czemu jest w stanie zrobić to każdy – i to bez wychodzenia z domu. Co więcej, jeżeli w trakcie posiadania karty kredytowej zwiększą się nasze wydatki i chcielibyśmy zwiększyć swój limit, to będziemy mieli taką możliwość po 4-6 miesiącach korzystania z karty. Zmiany limitu można dokonać poprzez panel klienta, telefonicznie lub tradycyjną formą listowną.

Jesteś zainteresowany kredytem? Przerażają Cię formalności, jakich należy dopełnić? Sięgając po kartę kredytową Cardina, otrzymasz szybkie wsparcie finansowe bez zbędnych formalności i zaświadczeń. Jest to idealne rozwiązanie na nieprzewidziane wydatki z dogodną formą spłaty. Nowoczesna pozabankowe karta kredytowa ma wiele zalet, dzięki czemu korzysta z niej tysiące zadowolonych klientów. Dołącz do nich i miej dodatkową gotówkę zawsze w zasięgu ręki.