W jaki biznes warto zainwestować w czasie pandemii?

Porady
6 Stycznia 2021
Udostępnij

Czy w okresie pandemii warto inwestować pieniądze? Oczywiście, że tak - pod warunkiem, że ma się dobry pomysł. Już nieraz w historii świata okazywało się, że każdy kryzys może być też niezłą szansą. Jeśli jesteś ciekawy, jakie biznesy mają teraz szansę powodzenia, zajrzyj do tego wpisu.

Problem, a może szansa? Biznesy, które mają sens w dobie pandemii

Pandemia koronawirusa to dla wszystkich czas koniecznych zmian, dla wielu - podejmowania decyzji związanych z przyszłością. Niektórzy tracą pracę, inni wciąż się o nią boją, ale są też tacy, którzy w problemach związanych z aktualną sytuacją na świecie widzą… potencjał do zrealizowania. Tak jest z osobami, które już od początku pandemii rozglądały się za ciekawym pomysłem na inwestycję finansowych środków. Przykładem może być chociażby produkcja maseczek bawełnianych wielorazowego użytku, na które już od marca 2020 był spory popyt czy dystrybucja środków do dezynfekcji powierzchni i skóry dłoni. Jakie jeszcze biznesy sprawdzą się w pandemii? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju usługi, które ułatwiają codzienne życie ludziom - zarówno tym, którzy nie chcą czekać w długich kolejkach, jak i pozostającym na kwarantannie. Dowóz różnego rodzaju zakupów, a może przesyłek kurierskich na terenie miasta? Chociaż tego rodzaju firmy już istnieją na rynku, popyt nadal jest spory. Zainteresowaniem cieszyć się też mogą osoby zajmujące się aranżacją ogrodów bądź tarasów i balkonów, dzięki którym przyjemniej jest spędzać czas w domowym zaciszu. Z tego samego powodu dochodowym interesem może się też okazać… wypożyczalnia sprzętu do home office, urządzeń do domowej siłowni czy projektorów do seansów kinowych we własnym ogrodzie. Dokładnie o tym marzą ludzie, którzy muszą pozostawać w izolacji bądź nie mają jeszcze ochoty zmniejszać społecznego dystansu. A co powiesz na inwestycję w biznes online? Przykładowo konsultacje kosmetyczne online z doborem i wysyłką kosmetyków, konsultacja z osobistą stylistką, zajęcia jogi bądź fitness czy kursy tematyczne, które można opłacać na przykład w systemie abonamentowym. Nauka języka angielskiego, gotowania, szydełkowania, a może promowania reklam na Facebooku? O tym wszystkim da się opowiedzieć na pośrednictwem kamerki, zdobywając rzesze zainteresowanych odbiorców, którzy szukają metody na rozwój osobisty w czterech kątach. Równie dobrze możesz spojrzeć na kwestie powstających w dobie pandemii biznesów z zupełnie innej perspektywy i zająć się… przygotowaniem stron internetowych czy brandingu dla marek, które właśnie teraz startują z ofertą kursów online, zajęć na Skype czy usług.

Skąd wziąć pieniądze na inwestycje?

Ci, którzy jeszcze przed pandemią zgromadzili budżet, jakim mogą swobodnie dysponować, wymyślając kolejne inwestycje, oczywiście mają najbardziej komfortową sytuację. Ale przecież brak budżetu nie powinien Cię blokować przed podejmowaniem w życiu świetnych decyzji, zwłaszcza jeśli wszystko wskazuje na to, że mogą Ci się opłacić. Potrzebujesz lepszego oprogramowanie graficznego, komputera, a może chciałbyś zatrudnić na pierwszy miesiąc pracownika, który wesprze Cię w realizacji biznesowych celów? Zanim będzie za późno na jakiekolwiek rozwiązania, postaraj się o zasilenie Twojego konta odpowiednią sumą pieniędzy. Podejmowanie kredytu z banku może się okazać kłopotliwe - w końcu to wieloetapowy proces, który wielu ludzi zniechęca już na wstępie. Alternatywą jest pozabankowa karta kredytowa Cardina, która otwiera linię kredytową opartą na umowie online. Cardina posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. To oznacza, że nie musisz się obawiać o swoje bezpieczeństwo czy o wiarygodność podpisywanej umowy - wszystko jest w 100% legalne i zgodne z prawem, a czytelne zasady możesz przed podjęciem decyzji sprawdzić na stronie internetowej Cardina czy omówić z pracownikiem przyjaznego Biura Obsługi Klienta. Co zrobić, żeby zdobyć swoją kartę kredytową online, umożliwiającą Ci zainwestowanie w wymarzony biznes? Wystarczy, że jesteś obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, jesteś w wieku 25-65 lat, posiadasz aktywny telefon komórkowy oraz własny rachunek bankowy, a także nie posiadać zaległości w spłacie innych produktów finansowych (przykładowo - tak zwane pożyczki chwilówki). Nie musisz nawet wychodzić z domu - wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej, zweryfikować swoje konto bankowe na które możesz otrzymać od razu część środków i poczekać na decyzję, która pojawi się ekspresowo. Później można już śmiało korzystać z limitu przyznanego na karcie kredytowej, spłacając naliczone należności i otwierając odnawialną linię kredytową na nowo.

Jak widzisz, zainwestowanie w wymarzony biznes w dobie pandemii, w dodatku bez dodatkowych środków na koncie, wcale nie musi być problemem. Złóż wniosek na kartę kredytową online i przekonaj się, że realizacja Twoich pomysłów może być prostsza niż myślisz.