Co warto wiedzieć o pożyczkach online?

Co warto wiedzieć o pożyczkach online?

Porady
13 Maja 2021
Udostępnij

Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki? Możesz skorzystać z wielu ofert szybkich pożyczek. W ten sposób z łatwością pokryjesz koszty pozabudżetowych wydatków. Co warto o nich wiedzieć? Czy to bezpieczny sposób finansowania swoich zakupów?

Pożyczki online – kto ich udziela?

Z roku na rok rośnie liczba pozabankowych instytucji udzielających szybkich pożyczek online. Wraz z nimi rośnie liczba klientów, którzy chętnie z nich korzystają. Pożyczki online są wygodnym sposobem na zwiększenie swojego miesięcznego budżetu.

Oferowane są przez firmy pozabankowe. Z tego powodu ich działalność jest regulowana przez inną ustawę. Banki podlegają prawu bankowemu, z kolei umowa pomiędzy klientem a instytucją pozabankową podlega kodeksowi Prawa Cywilnego. Z tego względu ten sposób udzielania pożyczki często nazywa się prywatnym.

Jaka jest wysokość pożyczki online?

Pożyczki online doskonale sprawdzają się jako forma pokrycia kosztów mniejszych wydatków. Wysokość takiej pożyczki wynosi ok. 5 tysięcy złotych. Z kolei kredyty bankowe możesz wziąć na o wiele większą kwotę, o ile tylko Twoja zdolność kredytowa oraz czas Ci na to pozwalają.

Z tego powodu, jeśli chcesz kupić nową pralkę, czy potrzebujesz dodatkowej gotówki na zapłatę za awarię instalacji wodnej w domu, możesz po prostu złożyć wniosek o pożyczkę online, a brakująca gotówka szybko znajdzie się na Twoim koncie.

Ile wynosi czas oczekiwania na decyzję w sprawie udzielenia pożyczki?

Jednym z argumentów przemawiających za wzięciem pożyczki online jest właśnie czas potrzebny na załatwienie wszelkich formalności. W niektórych firmach gotówkę na swoim koncie będziesz miał w tym samym dniu roboczym, w którym złożyłeś wniosek. Ekspresowe udzielanie pożyczki może przydać Ci się w sytuacjach wyjątkowych, kiedy czas ma dla Ciebie największe znaczenie.

Tak krótki czas wynika często ze zautomatyzowania procesu rozpatrywania wniosku. Firmy pozabankowe nie zawsze sprawdzają Twoją historię kredytową. Dzięki temu są wsparciem dla osób mających negatywne wpisy o niewielkim zadłużeniu.

Na szybkość udzielania pożyczek ma wpływ również minimalna liczba dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku. Często jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Czasem wymagane są także pojedyncze wyciągi z konta bankowego, które możesz przesłać droga mailową. Nie musisz za to składać żadnych zaświadczeń od pracodawcy. Wszystko to ułatwia i przyspiesza cały proces wnioskowania o pożyczkę, a także skraca czas oczekiwania na decyzję.

W podobny sposób możesz wnioskować o pozabankową kartę kredytową Cardina. Nie wychodząc z domu, złożysz wniosek i w przeciągu kilku chwil otrzymasz decyzję, a także informację o przyznanym limicie na karcie.

Ile wynoszą całkowite koszty pożyczek online?

Instytucje pozabankowe ze względu na skrócony proces weryfikacji swoich klientów podejmują większe ryzyko niż banki. Z tego względu koszty pożyczek są nieco wyższe. Ich maksymalna wysokość regulowana jest przez specjalną ustawę. W zależności od firmy mogą one się znacznie różnić. Dokładny koszt pożyczki jest zawsze jasno określony w umowie między klientem a firmą.

Jaki jest sposób spłaty pożyczki?

Sposób spłaty jest jednym z kryteriów, które mogą przekonać Cię do tej, a nie innej instytucji. W zależności od firmy lub konkretnego produktu finansowego spłata może wyglądać całkiem inaczej. Możesz wybrać wygodną spłatę ratalną. W przypadku pożyczek określona jest maksymalna liczba miesięcznych rat, na którą może być rozłożona spłata. Wynosi ona 60 miesięcy.

Inne firmy udzielają pożyczek z obowiązkiem jednorazowej spłaty w ciągu 30 lub 60 dni. Ten rodzaj spłaty jest najlepszy w przypadku mniejszych kwot. A jak spłacić kartę kredytową Cardina? W przypadku karty kredytowej spłata zadłużenia jest najbardziej elastyczna. Jedynym warunkiem jest comiesięczne przelanie minimalnej kwoty spłaty. Określana jest ona indywidualnie, a jej wysokość znajdziesz w comiesięcznym zestawieniu operacji. Dzięki temu nie jesteś ograniczony ratami o stałej wysokości. Jeśli chcesz, w danym miesiącu możesz przelać na kartę jedynie minimalną kwotę. Resztę zadłużenia możesz rozłożyć według swoich możliwości finansowych. Pamiętaj jednak, że im szybciej uregulujesz limit na swojej karcie, tym mniejsze koszty poniesiesz.

Jaki może być cel pożyczki?

Pożyczkę możesz wziąć na dowolny cel. Na żadnym etapie wnioskowania nie musisz podawać konkretnego celu, na jaki przeznaczysz pożyczoną kwotę. To kolejna zaleta, która zachęca do brania pożyczek online. Dzięki temu możesz sfinansować nie tylko bieżące wydatki, ale także naprawy związane z nagłą awarią samochodu czy po prostu wyjazd na wakacje.

W Internecie możesz bez większego problemu wziąć pożyczkę czy złożyć wniosek o kartę kredytową. Od ręki dostaniesz potrzebną kwotę na pozabudżetowe wydatki. Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej i ciesz się z korzyści, jakie niesie ze sobą pozabankowa karta kredytowa Cardina!