Karty kredytowe a pożyczki krótkoterminowe – plusy i minusy

Porady
30 Czerwca 2020
Udostępnij

Nie zawsze jesteśmy w stanie skorzystać z kredytów bankowych. Zaczynamy szukać pomocy finansowej w innych instytucjach i zastanawiamy się nad zaciągnięciem pożyczki krótkoterminowej. Warto jednak wiedzieć, że mamy jeszcze inne możliwości, takie jak pozabankowa karta kredytowa. Jakie są plusy i minusy obu z tych rozwiązań? 

Pożyczka krótkoterminowa i karta kredytowa – najważniejsze różnice

Najważniejszą różnicą jest sposób przyznawania wsparcia finansowego. Pożyczka przydzielana jest raz, a czas spłaty jest bardzo krótki. Kwota jest wypłacana nam na konto, a my możemy dowolnie nią dysponować do momentu, aż nie wyczerpiemy środków – co nie oznacza, że nie musimy jej zacząć spłacać wcześniej. Karta kredytowa działa zupełnie inaczej. Zostaje nam przyznana odnawialna linia kredytowa, czyli do wykorzystania mamy stałą kwotę pomniejszoną o nasz obecny dług. Jeśli więc został przyznany nam limit tysiąca złotych, który wykorzystaliśmy w całości, po spłacie zadłużenia, znów mamy do wykorzystania tę kwotę. To rozwiązanie jest elastyczne i długotrwałe. Nie mamy obowiązku korzystania z przyznanych nam środków, a mamy pewność, że w trudnej sytuacji możemy sięgnąć po dodatkowy zastrzyk gotówki. Jeśli nie korzystamy z karty kredytowej, nie ponosimy żadnych kosztów lub są one minimalne. W przypadku kredytu czy pożyczki, instytucja, która udzieliła nam wsparcia, nie będzie pytać, czy wykorzystaliśmy tę kwotę czy nie. Po przyznaniu standardowego produktu pożyczkowego musimy spłacić zadłużenie powiększone o odsetki. Po przyznaniu karty kredytowej wystarczy nosić ją w portfelu na wszelki wypadek.

Odsetki odsetkom nierówne

Warto zwrócić także uwagę, że nieco inny jest także sposób naliczania odsetek. Co najważniejsze – za niewykorzystany limit nie musimy nic płacić. Samo posiadanie karty kredytowej najczęściej jest darmowe, co jest o wiele elastyczniejsze od standardowych produktów pożyczkowych. Opłaty zostają naliczane dopiero po skorzystaniu z przyznanej linii kredytowej. Jeśli spłacimy zadłużenie w danym okresie rozliczeniowym, nie poniesiemy żadnych odsetek. Dlatego takie rozwiązanie jest o wiele atrakcyjniejsze i elastyczniejsze dla osób, które nie mają sprecyzowanych potrzeb, a jedynie chcą mieć możliwość skorzystania z dodatkowych pieniędzy, kiedy taka potrzeba zaistnieje. Pożyczki krótkoterminowe bierzemy najczęściej wtedy, kiedy mamy jasno określony cel i co ważne – sprecyzowany dzień, w którym będziemy potrzebować dodatkowego zastrzyku gotówki.

A jak działa Karta kredytowa Cardina?

Żyjemy w czasach, w których większość wniosków możemy złożyć przez Internet, a decyzje otrzymujemy już w kilka chwil. Tak jest zarówno z pożyczkami, jak i kartami kredytowymi. Nie inaczej jest z kartą Cardina. Największe zalety tego produktu to z pewnością możliwość:

  • wnioskowania online,
  • wyboru kwoty, którą chcemy spłacić,
  • wyboru dnia, w którym chcemy spłacić zadłużenie.

Bardzo dużym atutem jest możliwość przelania środków z linii na własne konto osobiste, kiedy jeszcze nie otrzymaliśmy fizycznej karty, ale została wydana pozytywna decyzja o przyznaniu linii kredytowej. Przy standardowej linii kredytowej wszystkie operacje wykonywane poza przyznaną kartą są płatne – czasem sporo. Nie możemy także zapominać, że posiadanie karty Cardina wcale nie wyklucza możliwości zaciągnięcia kredytu bankowego czy pożyczki. Jej posiadanie nie zmniejsza naszej zdolności kredytowej, a zapewnia Ci komfort i bezpieczeństwo finansowe.

Karta kredytowa Cardina jest produktem, który zapewnia nam ciągłość wsparcia finansowego. Wnioskujemy tylko raz, a linia kredytowa będzie dla nas dostępna przez cały rok, a nawet i dłużej. Nie musimy spłacać od razu całego zadłużenia, a jedynie dowolną dla nas kwotę. Takie rozwiązanie jest atrakcyjne dla osób, które poszukują elastycznego sposobu finansowania, a nie tylko jednorazowego zastrzyku gotówki. Dowiedz się także, jak płacić kartą przez Internet!