O czym warto pamiętać, wybierając pozabankową kartę Cardina?

Porady
5 Września 2019
Udostępnij

Karta kredytowa Cardina wydawana jest przez instytucję pozabankową Cardina Sp. z o.o. Dzięki temu, może z niej skorzystać wiele osób, które potrzebują nagle dodatkowej gotówki lub chcą mieć rezerwowe źródło finansowania, a z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą zaciągać zobowiązań w bankach. Pozabankowa karta Cardina daje nam wiele możliwości. O czym jednak musimy pamiętać, decydując się na korzystanie z niej? 

Krótka charakterystyka pozabankowej karty Cardina

Karta Cardina przeznaczona jest dla osób prywatnych. Z uwagi, iż jest to produkt pozabankowy, warunki, jakie musimy spełnić do jej otrzymania, są mniej restrykcyjne niż w przypadku tradycyjnych kart. Wydawca karty – Cardina Sp. z o.o. ma licencję Krajowej Instytucji Płatniczej, która wydawana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ponadto jest ona wydawana we współpracy z Santander Bank S.A. oraz Mastercard. Pozabankowa karta Cardina jest zatem w pełni bezpiecznym produktem, który chroni nasze dane i przyznane środki na najwyższym poziomie. Decydując się na ten rodzaj karty, nie musimy wypełniać stosu dokumentów ani też czekać na decyzję o jej przyznaniu przez wiele dni. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, i to bez wychodzenia z domu! Wniosek złożymy przez Internet. Po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na 1 grosz wystarczy już tylko poczekać na ocenę naszej zdolności kredytowej i wydanie decyzji.

Korzystanie z pozabankowej karty Cardina

Używanie tej karty nie różni się w zasadzie niczym od tradycyjnych kart bankowych. Produkt ten umożliwia nam:

  • płacenie w sklepie za zakupy,
  • dokonywanie płatności przez Internet,
  • wypłacanie pieniędzy z bankomatu,

Jak widzimy, pozabankowa karta Cardina w niczym nas nie ogranicza. Posiada wygodną funkcję zbliżeniową, dzięki czemu za transakcje bezgotówkowe do 50 zł zapłacimy, nie używając kodu PIN. 

Aktywacja i zastrzeżenie

Tak, jak otrzymanie karty nie jest trudne, tak i jej aktywacja czy zastrzeżenie również są proste do wykonania. W tym celu możemy skorzystać ze specjalnej infolinii dedykowanej klientom Cardina - numer telefonu to 61 856 56 15. Jest ona czynna przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Aby aktywować pozabankową kartę Cardina, musimy przygotować jedynie swój dowód osobisty oraz kartę.

Jakie są koszty i limity?

W pierwszym roku użytkowania karty Cardina nie płacimy żadnych opłat miesięcznych za samo jej posiadanie, kosztem jest tylko prowizja naliczana od salda zadłużenia czyli płacimy tylko wtedy kiedy korzystamy z limitu. Okres rozliczeniowy wynosi 30 dni, w momencie składania wniosku ustalamy konkretny dzień miesiąca, w którym kończy się dany okres ( na przykład 5 czy 10 dzień miesiąca). Po około pół roku użytkowania tego produktu możemy również zawnioskować o zwiększenie limitu kredytowego na karcie, który na początku może wynosić do 3 tysięcy złotych. Możemy to zrobić przez Internet – za pośrednictwem swojego panelu klienta bądź kontaktując się z biurem obsługi klienta. Karta Cardina to bardzo elastyczny produkt, który nie narzuca nam sposobu dokonywania spłaty przyznanego limitu. Od nas zależy, czy spłacamy wykorzystane pieniądze w całości, czy w części. Limit na karcie jest odnawialny, co sprawia, że dokonując spłaty, możemy kolejny raz go wykorzystać.

Pozabankowa karta Cardina jest darmową kartą kredytową przez pierwszy rok jej posiadania - samo jej posiadanie nic nas nie kosztuje. Jest prosta w obsłudze i umożliwia nam dokonywanie wielu operacji finansowych. To elastyczny produkt, który daje nam możliwość dokonywania spłaty limitu w wybranym przez nas terminie. Poznaj działanie karty kredytowej - przeczytaj nasz poradnik!