Cardina podnosi poziom bezpieczeństwa wprowadzając Mastercard SecureCode

Nowości
Cardina
29 Sierpnia 2019
Udostępnij

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, od 29 sierpnia 2019 wszystkie transakcje dokonywane przez Internet, będą dodatkowo zabezpieczone jednorazowym kodem sms wysyłanym na Państwa numer telefonu.

Usługa nie wymaga aktywacji, jest automatycznie włączona dla wszystkich Użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się z opisem usługi, a w przypadku dodatkowych pytań lub chęci zaktualizowania swojego numeru telefonu, pozostajemy do Państwa dyspozycji pod nr tel. 22 100 32 23.

Na czym polega usługa 3D-Secure? 

Mastercard SecureCode (3D-Secure) to bezpieczna metoda autoryzacji płatności kartą przez Internet. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa klientów, poprzez wyeliminowanie sytuacji, w której osoba nieupoważniona dokonuje zakupu za pomocą tego środka płatności bez zgody i wiedzy jego posiadacza. Jak działa i kto może skorzystać z tej usługi?

Czym jest usługa 3D-Secure?

3D-Secure polega na wprowadzeniu dodatkowej metody autoryzacji płatności kartą przez Internet. Standardowo, chcąc zapłacić za zakupy, musimy podać:

  • numer karty kredytowej lub debetowej,
  • datę ważności,
  • imię i nazwisko właściciela,
  • kod CVV2 lub CVC2 (ostatnie 3 cyfry numeru zabezpieczającego, widniejącego na rewersie Karty Kredytowej, którego podanie może być wymagane przy dokonywaniu Transakcji na Odległość).

Problematyczne jest to, że wszystkie te informacje widnieją bezpośrednio na posiadanej przez nas karcie. W przypadku jej zgubienia osoba niepowołana może płacić za jej pośrednictwem w Internecie do momentu jej zablokowania przez właściciela. Aby uniknąć takich sytuacji usługa 3D-Secure, wprowadza dodatkowy kanał autoryzacji – konieczność wpisania kodu otrzymanego SMS-em lub wygenerowanego przez token banku. Dzięki temu identyfikacja właściciela karty przebiega szybko, sprawnie i skutecznie.

Jakie są korzyści z korzystania z usługi 3D-Secure?

Podstawową zaletą tej metody autoryzacji jest podniesienie bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji. Nie tylko w przypadku kradzieży karty, ale również dostania się naszych danych w niepowołane ręce. Poza tym prawdopodobieństwo zgubienia także telefonu komórkowego lub tokena jest o wiele niższe niż w przypadku samej karty. Jeśli ktokolwiek będzie próbował dokonać nieautoryzowanej przez nas transakcji, zostaniemy o tym od razu poinformowani za pomocą wygenerowanego kodu SMS. Wówczas należy niezwłocznie zgłosić kradzież karty i ją zablokować. Pamiętajmy również, że obecna technologia zabezpieczeń smartfonów stoi na bardzo wysokim poziomie. Nawet w przypadku zagubienia i środka płatniczego, i telefonu, odczytanie wiadomości tekstowej z kodem jest niemożliwe bez wpisania PIN-u zabezpieczającego, odblokowania urządzenia za pomocą odcisku palca czy skanu twarzy.

Jak wygląda płatność w sklepach internetowych z wdrożoną usługą 3D-Secure?

Początkowa faza dokonywania płatności wygląda standardowo – jesteśmy proszeni o uzupełnienie wyżej wymienionych danych. Po ich zaakceptowaniu zostajemy przekierowani na stronę MasterCard SecureCode, gdzie znajduje się okienko do wpisania hasła, które otrzymamy za pośrednictwem SMS-a. Płacąc przez Internet za pomocą pozabankowej karty kredytowej Cardina, jednorazowy kod z hasłem dostajemy na główny numer telefonu, który został podany przy zakładaniu konta w systemie Cardiny. Jeśli mamy wątpliwości, na który numer zostanie przesłany kod, możemy sprawdzić jego trzy ostatnie cyfry – zostaną one wyświetlone na szczycie strony internetowej MasterCard. Bez fizycznego dostępu do podanego numeru telefonu dokonanie transakcji jest niemożliwe. Hasło składa się z 6 cyfr i mamy dwie próby jego poprawnego wpisania. Jeśli nam się nie uda – autoryzacja się nie powiedzie, a transakcja nie dojdzie do skutku.

Kto może korzystać z 3D-Secure?

Usługa 3D-Secure jest przypisana do karty kredytowej lub debetowej wydanej przez:

  • Visa,
  • MasterCard,
  • American Express,
  • JCB.

Usługa zostaje aktywowana automatycznie przy otrzymaniu karty płatniczej. Nie możemy jej wyłączyć – jest standardem bezpieczeństwa. Wszyscy klienci Cardiny, którzy posiadają pozabankową kartę kredytową, są obligatoryjnie objęci tą metodą autoryzacji.

Pamiętajmy jednak, że nie w każdym sklepie działa usługa 3D-Secure – nie wszystkie systemy obsługują tę funkcję zabezpieczającą. Informacji o obsłudze 3D-Secure szukajmy w regulaminie danego sklepu internetowego.

3D-Secure to niezwykle przydatna funkcja, która zwiększa bezpieczeństwo dokonywania transakcji kartą przez Internet, ale również daje nam pewność, że nikt niepowołany nie skorzysta ze środków zgromadzonych na naszym koncie. Teraz wszyscy klienci Cardiny mogą spać spokojnie – usługa 3D-Secure czuwa nad ich bezpieczeństwem.

Dowiedz się również jak płacić kartą przez internet!