Karta kredytowa dla początkujących

Jak mądrze pożyczać – poradnik dla początkujących

Nowości
Porady
9 Lutego 2021
Udostępnij

Często w życiu zdarzają się sytuacje, kiedy nasz budżet domowy nie wystarcza nam na wszystkie nasze potrzeby. Nie ma znaczenia, czy chodzi tu o awarię sprzętu AGD, czy planowaną od roku wycieczkę, na której zabrakło nam nieco gotówki – musimy nauczyć się pożyczać. Prezentujemy kilka wskazówek, jak mądrze pożyczać. 

Pożyczka na dany cel czy bez celu?

Czasem zdarzają się konkretne sytuacje, które wymagają od nas wyłożenia pewnej, określonej sumy pieniędzy. Może to być właśnie awaria lodówki czy pralki albo wycieczka szkolna naszej pociechy. Wówczas nie mamy problemów z określeniem celu wzięcia pożyczki, tak samo, jak możemy jawnie podać kwotę, której potrzebujemy. Nieco gorzej jest w sytuacji, kiedy wiele wydarzeń nawarstwi się i będzie miało miejsce praktycznie jednocześnie. Wtedy trudno nam sprecyzować, jaka suma pieniędzy nas zadowoli i pozwoli dopiąć domowy budżet. Lepiej jest wtedy wykorzystać elastyczniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest pozabankowa karta kredytowa Cardina. Środki na odnawialnej linii kredytowej są nam przyznawane na podstawie indywidualnej oceny zdolności kredytowej. Możemy wykorzystać kilka złotych lub całą udostępnioną nam kwotę w wysokości nawet do 3 tysięcy złotych. Nikt nas również nie zapyta, na co są nam te środki potrzebne.

Jak korzystać z możliwości karty Cardina?

Karta Cardina jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko w potrzebie, ale również zabezpieczającym nas przed niespodziewanymi wydatkami w przyszłości. Mądre pożyczanie to szybkie pożyczanie. Jeśli chcemy zabezpieczyć się wcześniej, złóżmy wniosek o pozabankową kartę kredytową, kiedy nasza sytuacja finansowa jest stabilna. Jak założyć kartę? W tym celu wystarczy:

  • wypełnić wniosek online lub stacjonarnie w placówce partnera,
  • wykonać przelew weryfikujący na kwotę 1 grosza,
  • poczekać na ocenę zdolności kredytowej.

Mając kartę Cardina w portfelu, nic nas nie zaskoczy! Pamiętajmy również, że samo posiadanie karty jest całkowicie darmowe. Jeśli z niej nie korzystamy, nie ponosimy żadnych opłat przez cały rok. Jest to więc doskonałe zabezpieczenie na przyszłość. Jeśli jednak problemy finansowe już wystąpiły, nie czekajmy dłużej i złóżmy wniosek od razu. Dodatkowe środki znajdą się na naszym rachunku osobistym w ciągu 1 dnia roboczego.

Pożyczajmy mądrze – minimalizujmy kwotę wynikającą z opłat dodatkowych

Jednym z najważniejszych wyznaczników mądrego pożyczania jest kwota, którą musimy zwrócić. Ważne, by była ona jak najmniejsza. Taką możliwość również oferuje karta Cardina. W pierwszym roku korzystania z niej nie ponosimy opłat miesięcznych za samo posiadanie i nie płacimy za wydanie karty. Pozabankowa karta kredytowa Cardina oferuje również elastyczny okres, który wynosi aż 14 dni po zakończeniu 30-dniowego okresu rozliczeniowego. Wówczas mamy obowiązek spłacić kwotę minimalną zadłużenia. Warto jednak wiedzieć, że korzystniej jest spłacać jak najszybciej wykorzystany limit. Dzięki temu prowizja będzie znacznie niższa i naliczana od niższej kwoty za krótszy okres.

Jak mądrze pożyczać z kartą Cardina?

Karta kredytowa online Cardina to doskonały przykład narzędzia, dzięki któremu możemy pożyczać mądrze i bezpiecznie. Zwracajmy uwagę na wyżej wspomniane cechy produktów finansowych – nie tylko bankowych, ale również tych pozabankowych i prywatnych. Da nam to gwarancję, że w trudnej sytuacji finansowej nie pogłębimy naszych problemów. 

Sprawdź również jak spłacić kartę kredytową!