Pozabankowe karty kredytowe – dla kogo? Jakie wymagania trzeba spełniać?

Porady
6 Marca 2019
Udostępnij

Bezpieczeństwo finansowe jest bardzo ważne dla każdego człowieka. Świadomość, że w razie problemów z brakiem gotówki, możemy sięgnąć po dodatkowe pieniądze, wpływa na nasz komfort życia. To właśnie zapewnia nam karta kredytowa. Nie zawsze jednak musimy korzystać z oferty banku. Do dyspozycji mamy również pozabankowe karty kredytowe. 

Dla kogo są przeznaczone pozabankowe karty kredytowe?

Pozabankowe karty kredytowe przeznaczone są dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać z produktów bankowych, ale nie tylko.. . Posiadanie gorszej historii kredytowej wcale nie wyklucza możliwości otrzymania pozabankowej karty kredytowej. Każdy klient jest oceniany indywidualnie, a wymagania przed nim stawiane są o wiele mniej restrykcyjne. Nawet jeśli bank odmówił nam wydania karty kredytowej, warto zwrócić się do innych instytucji wydających karty kredytowe , które przeanalizują nasz wniosek o wydanie karty .

Pozabankowa karta kredytowa – mniej formalności i decyzja od ręki

Bardzo często rezygnujemy również z wnioskowania o kartę kredytową po uświadomieniu sobie, jak wiele dokumentów musimy dostarczyć i jak długo czekać na wydanie decyzji. Kiedy gotówka jest potrzebna nam od razu, warto zapoznać się z ofertą instytucji w których wniosek o wydanie karty można złożyć online na stronie internetowej, a uruchomienie części udzielonego limitu kredytowego nastepuje zaraz po podjęciu decyzji o wydaniu karty, bez konieczności kilkudniowego oczekiwania na dostarczeniu karty i PINu pocztą. Zaletą takiego procesu jest możliwość podpisania umowy o kartę kredytową online poprzez przelew autoryzacyjny z rachunku osoby składającej wniosek. Cały proces złożenia wniosku oraz otrzymania decyzji o udzieleniu limitu kredytowego trwa zaledwie kilka minut.

Jakie wymagania należy spełnić?

Pozabankowe instytucje finansowe, podobnie jak banki, stawiają określone wymagania i kryteria, które wpływają na udzielenie pozytywnej decyzji o przyznaniu odnawialnej linii kredytowej. Wnioskodawca najczęściej musi:

  • mieć minimum 21 lat
  • posiadać źródło stałego dochodu
  • mieć minimalny dochód na ustalonym przez firmę poziomie
  • posiadać ważny dowód osobisty

Warto jednak wspomnieć, że nie są to kryteria obligatoryjne. By ubiegać się o pozabankową kartę kredytową Cardina należy:

  • złożyć wniosek (na stronie www, u partnera brokera, w sieci partnerskiej itp.)
  • przejść pozytywnie weryfikację zdolności kredytowej
  • zaakceptować warunki umowy o kartę kredytową (podpisując ją osobiście u jednego z partnerów kredytowych)

Ponadto wnioskodawca musi mieć:

  • skończone 20 lat
  • obywatelstwo polskie
  • aktywny telefon komórkowy

Cardina zastrzega sobie możliwość odmowy udzielenia limitu kredytowego bez podania przyczyny.

Tym, co bezsprzecznie wyróżnia karty kredytowe Cardina jest możliwość złożenia wniosku online na stronie internetowej oraz możliwość dysponowania środkami z przyznanego limitu jeszcze przed fizycznym otrzymaniem karty kredytowej. Dlatego to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim dostępie do środków z przyznanego limitu kredytowego w kartce.