Jak wybrać najlepszą pozabankową kartę kredytową?

Porady
21 Stycznia 2020
Udostępnij

Pozabankowa karta kredytowa jest ciekawą alternatywą dla wszystkich, którzy szukają dodatkowych metod zabezpieczenia swojej płynności finansowej. Taki produkt jest prosty w użyciu i zapewnia zastrzyk gotówki, kiedy jest ona najbardziej potrzebna. Nic dziwnego, że wybór pozabankowych kart kredytowych jest coraz większy. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać tę najlepszą?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pozabankowej karty kredytowej?

Wybór pozabankowej karty kredytowej powinien być przede wszystkim uwarunkowany naszymi potrzebami. Zwróćmy uwagę na:

  • proces przyznawania produktu,
  • oferowane warunki finansowe,
  • koszty i opłaty,
  • kontakt z instytucją przyznającą kartę.

Przyznawanie pozabankowej karty kredytowej powinno być szybkie i proste. Możliwość wnioskowania o nią przez Internet jest dużym plusem całego procesu. Znacząco skraca czas obsługi i jest wygodniejsze. Nie musimy nawet wychodzić z domu. W razie potrzeby wystarczy kontakt telefoniczny z konsultantem. Wpływ na naszą decyzję ma również czas oczekiwania na możliwość skorzystania z dodatkowych środków. W przypadku pozabankowej karty kredytowej Cardina nie musimy czekać na jej fizyczne wyrobienie i przysłanie, co czasem zajmuje nawet do 2 tygodni. Przy wnioskowaniu o produkt wystarczy poprosić o przelanie części udzielonych środków na osobisty rachunek bankowy. Będziemy mogli z nich skorzystać już w ciągu 1 dnia roboczego od wydania pozytywnej decyzji kredytowej, a nawet szybciej.

Jakie są opłaty i koszty?

Pozabankowa karta kredytowa służy zabezpieczeniu finansowemu wtedy, kiedy to konieczne. Ponoszone opłaty powinny zależeć od wykorzystanych przez nas środków z karty, a nie samego faktu posiadania produktu. Wszystkie wydatki związane z użytkowaniem produktu powinny być jasno i czytelnie ustalone w regulaminie. Tak właśnie jest z kartą Cardina. Samo trzymanie karty w portfelu na wszelki wypadek nic nas nie kosztuje przez pierwszy rok. Opłaty zostają nam naliczane dopiero po wykonaniu transakcji/wypłaty i jedynie od wykorzystanego limitu. Warto także wiedzieć, że okres rozliczeniowy jest elastyczny – możemy go ustalić zgodnie z naszymi potrzebami. To także duża zaleta Cardiny.

Najważniejsza jest elastyczność i bezpieczeństwo

Decydując się na skorzystanie z pozabankowej karty kredytowej, zależy nam przede wszystkim na elastyczności produktu i jego dużych możliwościach. Szczególną uwagę należy zwrócić na przyznany nam limit kredytowy oraz szansę jego zwiększenia, kiedy będziemy tego potrzebowali. Z Cardiną otrzymujemy na start 1500 złotych, a już po pół roku możemy wnioskować o zwiększenie tej kwoty. Sposób spłaty zadłużenia także powinien być elastyczny. To od nas powinno zależeć, czy chcemy dokonać spłaty zobowiązania w całości, czy tylko w części. Pozabankowa karta kredytowa nie powinna w żaden sposób krępować naszego bezpieczeństwa finansowego. Powinniśmy móc skorzystać z niej, zarówno płacąc w sklepie za zakupy, jak i przez Internet.

Zobacz również nasz poradnik, z którego dowiesz się jak działa karta kredytowa!

Pozabankowa karta kredytowa musi być także całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Współpraca z Santander Bank Polska - jednym z największych banków i MasterCard zapewnia należytą ochronę danych osobowych i najlepsze systemy zabezpieczeń na rynku, a jednocześnie pozwala korzystać z najnowszych osiągnięć technicznych. Z karty Cardina korzystamy tak samo, jak np. w przypadku karty do zwykłego konta osobistego, możemy dokonywać płatności zbliżeniowych oraz transakcji przez Internet.