Jak zachować równowagę finansową w obliczu niezaplanowanych wydatków?

Nowości
Porady
26 Września 2019
Udostępnij

Niezaplanowane wydatki mogą zdarzyć się każdemu z nas. Wystarczy, że awarii ulegnie niezbędny nam domowy sprzęt, dotknie nas niespodziewana choroba czy nasze dziecko przyjdzie do domu z informacją o szkolnej wycieczce. Jak zachować równowagę finansową w takich sytuacjach? 

Oszczędzanie – klucz do sukcesu

Niezwykle ważnym pojęciem jest oszczędzanie. Choć może się to wydawać trudne, to jednak pamiętajmy, że zawsze jest to możliwe. Wystarczy, że w miesiącach, w których nasza sytuacja jest stabilna, odłożymy nawet niewielką sumę pieniędzy na całkowicie osobne konto bankowe lub rachunek oszczędnościowy. Najlepszym rozwiązaniem jest zadeklarowanie stałej kwoty, którą będziemy przelewać co miesiąc tuż po otrzymaniu wynagrodzenia. Oczywiście nie zawsze będzie to możliwe – często będziemy zmuszeni zmniejszyć tę kwotę z powodu właśnie niewielkich, nieprzewidzianych wydatków. Jednak nawet odkładanie kilkudziesięciu złotych miesięcznie pozwoli nam stworzyć niezbędny bufor, który wesprze nas w niespodziewanych wypadkach, kiedy będą nam potrzebne większe kwoty.

Pożyczajmy z głową

Kiedy nie jesteśmy w stanie odłożyć wydatku w czasie i nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki, niezbędne będzie pożyczenie brakującej sumy z banku lub instytucji pozabankowej. Do wyboru mamy wiele produktów finansowych – od kredytów po pożyczki typu „chwilówki”. Decydując się na dane rozwiązanie, pod uwagę musimy wziąć:

  • całkowity koszt produktu 
  • czas oczekiwania na otrzymanie zastrzyku gotówki,
  • ilość dokumentów, które musimy złożyć, by otrzymać pożyczkę.

Każdy z produktów finansowych cechuje się nieco innymi kryteriami przyznawania oraz atrakcyjnością. Nie zapominajmy również o tym, że wybrane przez nas rozwiązanie powinno być elastyczne.

Karta pozabankowa Cardina – rozwiązanie idealne?

A gdyby tak można było połączyć zalety obu z wyżej wymienionych rozwiązań w jednym produkcie finansowym? Taką możliwość daje właśnie pozabankowa karta kredytowa Cardina. Z odnawialnej linii kredytowej możemy korzystać wtedy, kiedy jest to niezbędne. Uzyskujemy więc elastyczność niedostępną w większości innych produktów finansowych. Nie ponosimy żadnych kosztów utrzymania karty przez pierwszy rok od jej przyznania. Jeśli wystąpimy o jej przyznanie w momencie, w którym nie mamy żadnych problemów finansowych, Cardina będzie stanowić dla nas darmową rezerwę środków finansowych w kwocie nawet do 3 tysięcy złotych.

Łatwość przyznania do duża zaleta

Nie bez znaczenia jest również łatwość otrzymania karty pozabankowej Cardina. By ją otrzymać, trzeba mieć:

  • obywatelstwo polskie,
  • powyżej 21 roku życia,
  • prywatne konto w banku,
  • aktywny numer telefonu komórkowego.

Po wypełnieniu wniosku online lub stacjonarnie w siedzibie partnera, wystarczy dokonać przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 grosza i poczekać na indywidualną ocenę naszej zdolności kredytowej. Gotówkę możemy otrzymać już w ciągu 1 dnia roboczego – przelewem na nasz rachunek osobisty.

Zachowanie równowagi finansowej jest niezwykle ważne w funkcjonowaniu każdego gospodarstwa domowego. Dodatkowe środki, które będą dostępne na wyciągnięcie ręki, są nieocenioną pomocą w przypadku nieoczekiwanych sytuacji. Możemy regularnie oszczędzać lub szukać rozwiązań, kiedy problem nas dotknie. Możemy mieć również darmową kartę Cardina w portfelu na wszelki wypadek.  

Dowiedz się, jak najlepiej spłacić kartę kredytową!