Wyprawka szkolna dla dziecka - jak znaleźć na to pieniądze?

Porady
19 Września 2019
Udostępnij

Początek września to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka w wieku szkolnym. Rozpoczyna się nowy etap edukacji, nasza pociecha pozna nowych kolegów lub spotka się ze starymi po ponad dwumiesięcznym okresie wakacji. Nowe przedmioty i nowe obowiązki to nie tylko zmartwienie uczniów, ale także rodziców. We wrześniu musimy zaopatrzyć dziecko w nowe podręczniki, nowe przyrządy szkolne i ubrania. Jak znaleźć na to wszystko pieniądze? 

Ile kosztuje wyprawka dziecka do szkoły?

Koszt wyprawki szkolnej zależy od wielu czynników, w tym również od miejsca zamieszkania, czy etapu edukacji. W jej skład wchodzą:

  • podręczniki i zeszyty,
  • ubrania,
  • gadżety elektroniczne,
  • przybory papiernicze,
  • tornister lub plecak,
  • koszty Rady Rodziców i inne.

Szacuje się, że co roku konieczne jest wydanie kilkuset złotych na wyżej wymienione akcesoria. Czasem koszty sięgają nawet tysiąca złotych lub więcej. Skąd wziąć na to pieniądze?

Skąd wziąć pieniądze na wyprawkę szkolną?

Możliwości jest kilka. Można pozyskać pieniądze z oszczędności – wystarczy rozpocząć odkładanie już kilka miesięcy wcześniej. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Niespodziewane wydatki, kończący się sezon wakacyjny i sytuacje awaryjne nie sprzyjają odkładaniu pieniędzy. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty instytucji finansowej. Nie zawsze jednak bank chce udzielić nam pożyczki. Dodatkowo musimy pamiętać, że taki produkt finansowy jest bardzo nieelastyczny. Nigdy dokładnie nie wiemy, ile pieniędzy będziemy potrzebować. Może to być pięćset złotych, a może być i tysiąc. Ryzykujemy możliwość zaciągnięcia niewystarczającej kwoty zobowiązania. Mamy jednak jeszcze jedną opcję – rozwiązanie elastyczne i umożliwiające otrzymanie niezbędnej gotówki niemal natychmiast.

Pozabankowa karta kredytowa – rozwiązanie idealne

Pozabankowa karta kredytowa Cardina to rozwiązanie idealne na tego rodzaju wydatki. W ramach produktu otrzymujemy dostęp do odnawialnego limitu kredytowego, z którego możemy korzystać wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Z puli dostępnych środków, wykorzystujemy tyle, ile jest nam w danej chwili potrzebne. Dowiedz się więcej, o tym jak działa karta kredytowa. Za niewykorzystane środki nie ponosimy opłat ani nie są naliczane odsetki. Warto również wspomnieć, że pieniądze mogą być dla nas dostępne niemal natychmiast. Nie musimy czekać na fizyczne otrzymanie karty, by móc korzystać z przyznanych środków. Wystarczy przy składaniu wniosku poprosić o przelanie części kwoty na nasze osobiste konto bankowe. Wówczas najczęściej gotówka zostanie nam przelana tego samego lub następnego dnia roboczego.

Dlaczego warto skorzystać z karty Cardina?

Wydanie pozabankowej karty kredytowej Cardina nic nie kosztuje. Termin spłaty jest ustalany indywidualnie (zgodnie z wybranym przez nas terminem zaznaczonym na wniosku) według naszych potrzeb, a minimalna wartość spłaty wynosi jedynie 15% zadłużenia. Pamiętajmy, że im szybciej je spłacimy, tym mniejsze będą naliczone nam koszty. To bardzo duża zaleta w porównaniu do standardowych produktów bankowych, gdzie kwota odsetek i opłat jest stała – nawet jeśli będziemy chcieli spłacić kredyt bardzo szybko. Z kartą Cardina wyprawkę szkolną możemy kupić również przez Internet. Wystarczy przy finalizowaniu transakcji wybrać możliwość zapłacenia za zakupy kartą.

Kompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka nie musi już kojarzyć się nam z wielkimi wydatkami i koniecznością “zaciśnięcia pasa” we wrześniu. Możemy wybrać rozwiązanie proste, elastyczne i dostępne dla każdego. By móc starać się o przyznanie tego produktu wystarczy mieć ukończone 21 lat, mieć aktywny telefon komórkowy i adres mailowy oraz posiadać obywatelstwo polskie.